Nike Türk Milli Futbol Takımı için tasarladığı yeni iç saha formasını tanıttı

Nike, sponsoru olduğu Türk Milli Futbol Takımı için tasarladığı iç saha formasını, Polat Renaissance Hotel'de düzenlenen...

26.03.2008 - 11:13 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Nike, sponsoru olduğu Türk Milli Futbol Takımı için tasarladığı iç saha formasını, Polat Renaissance Hotel’de düzenlenen bir organizasyonla tanıttı. Milli Takım oyuncularından Volkan Demirel, Gökhan Zan, Gökhan Gönül, Arda Turan, Gökhan Ünal, Mehmet Topal ve Gökdeniz Karadeniz’in modellik yaptığı tanıtıma Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ve Fatih Terim de katıldı. Türkiye’nin zengin futbol tarihine ithaf edilerek hazırlanan kırmızı formayı millilerimiz büyük bir gururla taşıyacak.

Türkiye, elemelerde sergilediği disiplinli ve kaliteli futbolla bu yaz oynanacak olan Euro 2008’e katılmaya hak kazandı.

Türkiye, yeşil sahalarda zengin futbol tarihine ithafen hazırlanmış yeni iç saha formasını büyük bir gururla taşıyacak. Türkler tarihlerindeki ilk maça 1923’te kırmızı göğüs bantlı beyaz formayla çıkmışlardı. Bugün ise, 85 yıl sonra, geçmişin güçlü izlerini taşıyan formada güncel bir görünüm sağlandı.

Forma; kırmızı ve geniş bir beyaz göğüs bandı taşıyor, modern performans yakasının rengi de beyaz. Formanın sırtında ense hizasından kol kıvrımına kadar uzanan beyaz ince şeritler var. Göğsün sol tarafında ise Türk bayrağı yer alıyor. Yakanın arka tarafında ‘Türkiye’ yazısı bulunuyor. İç yakada ise ülkemizin her tarafında karşımıza çıkan geleneksel bir Türk mozaik motifi yer alıyor. Forma için seçilen fontta el yazısının inceliğinden yararlanıldı. İç saha şortları tek renk kırmızı olarak tasarlandı. Çoraplarda da kırmızı ve üst çevrede ince beyaz bir çizgi yer alıyor.

Forma, yeni dinamik oturuşu sayesinde bedene yapışarak Türk futbolcusunun rakipler tarafından çekilmesini zorlaştırıyor. Sırt bölgesindeki ergonomik ağ tabaka ise bedenin nefes alıp vermesini ve serinlemesini sağlıyor. Formanın yapımında kullanılan Nike Dri-Fit, oyuncuların daha kuru, daha serin ve daha hafif olmasını sağlayan yeni bir teknoloji ürünü. Teri bedenden kumaşın yüzeyine çekerek hızlı kurumasını sağlayan bu malzeme, bir yandan da üç boyutlu yapısıyla cildin etrafında daha fazla hava boşluğu yaratarak yapışmayı azaltıyor.

Türk Milli Futbol Takımı, deplasman maçlarına ise Türkiye’nin geleneksel mimarisinin en önemli unsurlarından çinilerin rengi olarak bilinen ve tüm dünyada adı Türk halkı ile birlikte anılan turkuaz renkli formalarla çıkacak. Türk kültürünün simge rengi turkuaz tonları ile beyazın bir arada kullanıldığı yeni forma, futbolcunun sahada en rahat şekilde mücadele etmesine olanak tanıyan incelikli bir teknolojinin ürünü olarak ortaya çıktı.


Antrenman koleksiyonu…

Milli Takımımız Bayrağımızdan ve ülkemizin manevi değerlerinden yola çıkılarak hazırlanan maç formalarının yanı sıra antrenmanlarında da Nike giyecek. Kırmızı, beyaz ve turkuaz renklerin hakim olduğu bu ürünlerde de sporcuların performasını ve konforunu en üst seviyeye taşıyacak teknolojiler kullanıldı.

Antrenman ürünlerinde kullanılan yenilikçi Nike Sphere Dry ve Nike Dri-FIT teknolojisi futbolcuların vücut ısısını düzenliyor, teri vücuttan dışarı atıyor ve antrenman yaptıkça sporcuların kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyor.

Vücuttaki teri emerken file dokusuyla gereken havalandırmayı sağlayan DRI-FIT teknolojisiyle üretilen antrenman ürünleri, antrenman veya eğitim sırasında sporcuların ihtiyacı olan giyeceklerin tümünü içeriyor. Bu ürünler arasında kolsuz yeleklerden ısınma ceketlerine, dizlikten eldivene, çantaya kadar her türlü giyecek ve aksesuar bulunuyor.


Bilgi için:

Lobby Halkla İlişkiler – Buket Şenarıcı
Tel: (0212) 284 63 63 – 0 532 510 69 92