Nazar Büyüm: PR ajansı için Klan’la müzakere yapılacak

İstanbul 2010 konkurunun değerlendirme sürecini yöneten İletişim Komitesi Başkanı Nazar Büyüm MediaCat’e önemli açıklamalarda bulundu...

28.08.2007 - 12:23 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İstanbul 2010 konkurunun değerlendirme sürecini yöneten İletişim Komitesi Başkanı Nazar Büyüm MediaCat’e önemli açıklamalarda bulundu.

Klan’ın konkura çok iyi hazırlandığını ve çok iyi bir yaklaşım sunduğunu belirten Büyüm, İstanbul 2006 için yürütülecek halkla ilişkiler çalışmaları için hangi ajansla çalışılacağına ise Klan ajansıyla yapılacak değerlendirme sonunda karar verileceğini ifade etti.

PR ajansı seçiminde Klan’ın karar verici konumunda olmayacağını kaydeden Büyüm, ancak temel iletişim yaklaşımının Klan tarafından oluşturulması nedeniyle bu konuda bir müzakere yapılmasını uygun bulduklarını söyledi.

İstanbul 2010 İletişim Komitesi, yaptığı değerlendirme sonucunda, kısa listede yer alan reklam ajanslarından Klan ile çalışmaya karar vermiş ancak hangi halkla ilişkiler ajansıyla çalışılacağı konusunda bir açıklama yapılmamıştı.

Diğer yandan konkura katılan hakla ilişkiler ajansları arasında yapılan ilk değerlendirme sonucunda Grup 7, MPR, NPR, Tribecca, IMAGE, Strateji ve Zego ajansları finale kalmıştı. Büyüm, PR ajansı konusunda önümüzdeki hafta bir karar verilebileceğini de sözlerine ekledi.