Mor ve Ötesi’nden Eurovision açıklaması

Mor ve Ötesi, Eurovision 2008'e katılacakları konusunda bir açıklama yaptı. İşte o açıklama...

11.12.2007 - 10:25 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Mor ve Ötesi, Eurovision 2008’e katılacakları konusunda bir açıklama yaptı. İşte o açıklama…

mor ve ötesi – Eurovision 2008 ile ilgili duyuru

10.12.2007, İstanbul

10 Aralık Pazartesi günü çeşitli yayın organlarında mor ve ötesi’ nin Eurovision 2008’ de Türkiye’ yi temsil edeceği ve yarışmaya Türkçe bir şarkıyla katılacağı ile ilgili haberler yer almıştır. Bu haberlerde, TRT Genel Müdürü Sn. İbrahim Şahin’ in açıklamalarından yola çıkılarak TRT’ nin grup ile prensip anlaşmasına varmasının ötesinde, yarışmada yer alacak şarkının Türkçe olacağına dair ibareler bulunmaktadır.

mor ve ötesi’ nin, TRT ile Eurovision 2008’ e katılma konusunda prensip anlaşmasına vardığı doğrudur; kesin bir anlaşma içinse görüşmelerin sürmekte olduğu ve konu ile ilgili bu hafta içerisinde bir açıklama yapılacağı geçtiğimiz hafta TRT ve mor ve ötesi tarafından duyurulmuş ve bu şekilde basında yer almıştır.

Fakat, mor ve ötesi’ nin yarışmaya katılacağı şarkının hangi dilde olacağı, grup ve TRT arasında yapılan görüşmelerde de karşılıklı olarak vurgulandığı gibi, tamamıyla grubun iradesindedir ve bu konuda henüz grup tarafından verilmiş bir karar veya yapılmış bir açıklama bulunmamaktadır.

Kamuoyuna dikkatle ve saygıyla duyurulur.

Can Sertoğlu, Mor ve Ötesi-menAjer