Monster, Yahoo! HotJobs’ı satın aldı

Monster, önceki gün önde gelen online işe alım sitesi olan Yahoo!Hotjobs’u peşin olarak ödenecek 225 milyon dolar karşılığında...

05.02.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Monster, önceki gün önde gelen online işe alım sitesi olan Yahoo!Hotjobs’u peşin olarak ödenecek 225 milyon dolar karşılığında edinmek için kesin bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

Monster ve Yahoo!, Monster’ın Yahoo!’nun kariyer işlerinden ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki Yahoo! ana sayfalarının iş içeriği bölümlerinden sorumlu olmasını sağlayacak üç yıllık bir ticari anlaşma imzaladı. Bu anlaşma yıllık taban ve tavan oranlarına göre belirlenen, tıklama sayısı ve ilgi çekme oranına göre hesaplanan, performansa dayalı bir yıllık ödeme planı öngörüyor. Buna ek olarak, bu anlaşma Monster’a ilerleyen dönemlerde Yahoo!’nun, Avrupa, Asya ve Latin Amerika ülkeleri de dahil olmak üzere, dünya çapındaki mal varlığıyla ilgili, belli sınırlar çerçevesinde kalmak şartıyla, alışveriş anlaşmaları yapma hakkını da sağlıyor.

Monster, 60 ülkenin işe yerleştirme birikimini ve tüm dünyadan 300 milyon Monster kullanıcısının deneyimini Türk aday ve işverenlerin hizmetine sunuyor.