Mobil arkadaşlık uygulamasını bir ayda 60 bin kişi indirdi

Türkiye’nin ilk mobil arkadaşlık uygulaması Tolki’yi bir ayda 60 bin kişi indirdi.

28.03.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’nin ilk mobil arkadaşlık uygulaması Tolki, kısa zamanda iPhone kullanıcılarından yoğun ilgi gördü. Tolki’yi bir ayda 60 bin kişi indirdi. Tolki, 24 Şubat’ta App Store’a eklendikten sonra 24 saat içinde App Store Social Networking kategorisinde zirveye çıkmayı başardı. Açıldığı günden bu yana, Twitter’dan Tolki hakkında yaklaşık 2000 tweet atıldı.

Tolki’nin Facebook sayfasında yapılan anketin sonuçlarına göre, Tolki’yi kullanıcılar en çok, %65 oranla sıkıcı toplantılarda, %15 oranla ulaşım araçlarında, %10 oranla evde, %10 oranla ise diğer mekanlarda kullanıyor. Tolki üyelerinin %78’ini üniversite öğrencisi ya da mezunları oluşturuyor. Tolki’yi en çok öğrenciler, yöneticiler, pazarlamacılar, mühendisler ve turizmciler kullanıyor.

Çok deneyimli bir ekip tarafından işletilen ve 7/24 kontrol altında olan, güvenli ve kullanıcı dostu Tolki uygulaması, rahat ve eğlenceli detaylarıyla özellikle kadınların vazgeçilmezlerinden olmaya aday.

Tolki kullanıcılarının %77’si İstanbul, Ankara ve İzmir’den. Bu şehirleri Antalya ve Bursa takip ediyor. Toplam kullanıcıların %60’ını 18-28 yaş grubu oluşturuyor.