Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi infografiği

Şans oyunları sitesi Bilyoner.com, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi öncesi üyelerinin tercihlerini analiz ederek bir infografik hazırladı.

26.12.2012 - 17:52 | MediaCat

şans oyunlarında favori numaralar infografiği
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yılbaşına sayılı günler kala üyelerinin tercihlerini analiz eden şans oyunları sitesi Bilyoner.com, 45 milyon TL ikramiyeli Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi öncesi topladığı veriler ışığında bir infografik hazırladı.

En çok tercih edilen rakamlar

Sitenin kadın üyelerin yüzde 80’inin, erkeklerin ise yüzde 70’inin Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi için şanslarını denediği görülüyor. Bunun yanı sıra Bilyoner.com’da satılan Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi biletlerinin yüzde 20’sinin Bilyoner.com’un mobil kanalları üzerinden alındığı göze çarpıyor. 45 milyon TL’lik ikramiye için biletlerde en çok tercih edilen rakamlar ise 2 ve 8.

Satılan biletlerin yüzde 90’ı çeyrek

Bilet alanların yüzde 32’si “Doğum Günü” rakamlarıyla bilet almayı tercih ediyor. Şanslı rakamlarına biletlerinde yer vererek talih kuşunu bekleyenler ise bilet alanların yüzde 60’ını oluşturuyor. Bilyoner.com’un “Takımımın Bileti” uygulaması da ilgi toplayan bir diğer özellik. Burada Fenerbahçe 1907 ile, Galatasaray ise 1905 ile talep gören alternatifler arasında yerini alıyor.

Bir başka ilginç sonuç olarak satılan biletlerin yüzde 90’ının çeyrek bilet olması gözlerden kaçmıyor. Burada yarım bilet yüzde 6, tam bilet ise yüzde 4 oranında alıcı bulurken; biletlerin yüzde 15’inin de seri olarak satıldığı görülüyor.

 

Bilyoner.com Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi İnfografiği

Bilyoner.com Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi İnfografiği