MİHA’lılardan 62 röportaj

MİHA (Marmara İletişim Haber Ajansı), Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 1993 yılında kuruldu.

13.12.2007 - 16:55 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

MİHA (Marmara İletişim Haber Ajansı), Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 1993 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten bu yana Sait Faik Abasıyanık, Yaşar Kemal, Fikret Otyam ile doruğa çıkan “röportaj” türünü akademik olarak ayakta tutmaya çalışıyor. 15. kuşağa ulaşan Miha Muhabirleri’nin “Sevgimiz Özgürlüğümüzdür” ve “Kes Korkak Alıştırma Elini” adlı kitapları var. Miha Muhabirleri, fakülte dersleri yanında “Miha Dersleri”ne de devam ederek iletişim dünyasına çeşitlil yazı ve görsel kaynak üretiyorlar.

Bu kitapta topladığımız 62 röportaj, 2001- 2007 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı ( MİHA) muhabirleri tarafından kaleme alınmıştır. Miha’lı öğrenciler hayallerinin mesleğini yapabilme uğruna genç yaşta zorlu şartlara göğüs gerenlerden. Sadece haber üretmek değil kuşaktan kuşağa yansıyan bir gelenek bu. Elinizdeki “ Çıplak Kralın Terzileri”nde farklı yaşamları, yok saydıklarımızı ve bildiklerimizi farklı bir dilde anlatıyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni Kayıhan Güven ve Yayın Danışmanı Ender Merter’ in katkıları ve desteği ile birçok proje kamuoyu ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi çatısı altında yaşam buluyor.

Çıplak kralın terzileri, N’olur anla bizi Hrant Abi, Tolstoy mezarda parayı ne yapacak?, Otostopla Zeus’un ülkesine, Paran varsa gel…, Oxfordlu simitçinin yapılmayan haberi, Dawn Kafe’ nin downlu dörtlüsü, Baylan ve kup griye, Noel zamanı İstanbul’da Noel, Çim saha bulsak otlayacaktık… kitabın konu başlıklarından bazıları

Detay Yayıncılık’ tan çıkan kitap 427 sayfa, 13×19,5 cm boyutunda ve fiyatı 20 YTL

Bilgi için : 0212 343 03 90 / [email protected]