Microsoft’tan Yahoo’ya: Ya sat ya da…

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, 31 Ocak'ta verdiği

07.04.2008 - 16:19 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, 31 Ocak’ta verdiği satın alma teklifine hâlâ yanıt vermeyen Yahoo yönetimine karşı tutumunu sertleştirdi.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Yahoo Yönetim Kurulu’na gönderdiği mektupta, 41 milyar dolarlık satın alma teklifinin üç hafta içinde kabul edilmemesi halinde doğrudan hissedarlarla temasa geçerek yönetim kurulunu değiştirme tehdidinde bulundu. Ballmer, sundukları teklifin Yahoo yönetimi, hissedarları ve çalışanları için büyük avantajlar sunduğunu yineleyerek, ‘Teklifin önümüzdeki üç hafta içinde sonuçlanmaması halinde doğrudan hissedarlara götürmek ve yeni bir yönetim kurulu oluşturmak zorunda kalacağız’ dedi. Ballmer, doğrudan hissedarlara yönelmek zorunda kalmaları halinde bu durumun Yahoo hisselerini olumsuz etkileyeceği ve teklif miktarında da düşüş olacağı uyarısında da bulundu.


Yahoo’da darbe planı

Edinilen bilgilere göre Microsoft, yıl ortasında yapılacak olan yıllık yönetim kurulu seçimlerinde, hissedarlar ile işbirliğine giderek, satışı onaylayacak üyelerin seçilmesine çalışacak. Yapılacak seçimde, Yahoo’nun 10 yönetim kurulu üyesinin seçimi gerçekleştirilecek. Öte yandan hafta sonunda acil toplantı yaparak Microsoft’un son mektubunu görüşen Yahoo yönetiminin ise teklifin yetersiz olduğunda ısrar ettikleri belirtiliyor.

Kaynak: Star Gazete