Microsoft’tan çevre dostu ücretsiz uygulama

Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek...

28.08.2008 - 16:58 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek daha fazla enerji tasarrufu yapmalarını sağlayan bir uygulamayı başlattı. Ücretsiz olarak indirilebilen Verdiem’s Edison uygulaması işletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek şekilde geliştiriyor. Tüketici dostu, kullanması ve yönetmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sağlıyor.

Microsoft, çevre dostu yeni bir uygulamayı başlattığını duyurdu. Ücretsiz olarak indirilebilen Verdiem’s Edison uygulamasıyla Windows Vista ve Windows XP kullanıcıları masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek daha fazla enerji tasarrufu yapabiliyorlar.

Verdiem’s Edison, bilgisayarın enerji tüketiminin çok daha etkin olarak denetlenmesine imkan vererek karbon salınımını azaltıyor. İşletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapacak şekilde geliştiriyor. Ayrıca tüketici dostu, kullanması ve yönetmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sağlıyor.

Verdiem’s Edison, Microsoft ile çevreye duyarlı teknoloji ve süreçler konusunda farkındalığı artıran uluslararası organizasyon Climate Savers (İklim Kurtarıcılar) tarafından desteklendi. Verdiem’s Edison tüketicilere karbon salınımını azaltacak şekilde enerji verimliliğini etkin bir şekilde ölçme, denetleme ve yönetme imkanı veriyor.

Uygulama http://www.microsoft.com/environment/campaign_edison.aspx adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.