Michelin’in global ‘Uzun Ömür’ reklam kampanyası

Michelin, 2010 yılında ‘Yakıt Tasarrufu’ ile başlattığı küresel reklam kampanyalarına ‘Uzun Ömür’ vurgulamasıyla devam ediyor.

21.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Michelin, 2010 yılında ‘Yakıt Tasarrufu’ ile başlattığı küresel reklam kampanyalarına ‘Uzun Ömür’ vurgulamasıyla devam ediyor. ‘Daha Fazla Yol Alın’ sloganıyla Michelin lastiklerinin uzun ömrünün anlatıldığı reklam TV’de yayınlanmaya başladı.

20. yüzyılın ilk yarısından itibaren posterlerle desteklenen kampanyalarıyla dikkat çeken Michelin, bu kampanyasında da tamamen animasyon olan bir kurguyla gerçekleştirdi. Bu kurguda Michelin’in maskotu Lastik Adam (Bibendum), sürücülerin güvenli bir şekilde yollarına devam edebilmeleri için onlara yardım ediyor.

Michelin lastiklerinin uzun ömrünü anlatan yeni kampanyada; yorucu ve uzun yollarda dayanıksız lastiklerle ilerlemeye çalışan bir otomobil yer alıyor. Michelin’in Lastik Adamı, çaresiz sürücünün yardımına koşuyor ve doğru lastiğin her şeyi değiştirebileceğini bir kez daha gösteriyor. Yorucu yol bile uzun ömürlü Michelin lastikleriyle baş edemeyeceğini anlıyor.

Michelin yetkilileri; TBWA tarafından hazırlanan ve birçok ülkede hedef kitleyle buluşacak bu kampanyanın Michelin’in tüm dünyadaki pazar liderliği konumunu korumaya yönelik kararlılığını vurguladığını belirtiyor.