MHP’den 301 kampanyası

MHP, TCK'nın 301. maddesinde değişiklik yapılması girişimine karşı

16.04.2008 - 11:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

MHP, TCK’nın 301. maddesinde değişiklik yapılması girişimine karşı kampanyasını, teklifin Meclis Başkanı Köksal Toptan tarafından Adalet Komisyonu’na sevk etmesiyle başlattı.

MHP iki ayrı reklam filmi, el ilanı ve afiş hazırladı. İnternette site kuran MHP ayrıca hazırladığı filmleri Youtube’a da ekledi. Kampanya çerçevesinde “301. maddenin neden değiştirilmek istendiğini” anlatan 5 bin el ilanı, dağıtılmak üzere MHP’nin 81 ildeki teşkilatlarına gönderildi.

‘Uyan Türkiye’ ve ‘Biz Türkiyeliyiz’ isimli iki ayrı reklam filmi hazırlayan MHP, dört ulusal televizyon kanalında bu reklam filmlerini yayımlatmaya başladı. MHP’nin reklam filmlerini beş televizyon kanalına daha vereceği açıklandı. Reklam filmleri internetteki ‘Youtube’ adlı video paylaşım sitesinde de gösteriliyor. Reklam filmerinde Çanakkale Savaşı ve bu savaşta ölen şehitlere gönderme yapıldı.

Bu arada AKP’li belediyelerin afişlerin reklam panolarına asılmasına izin vermediği öğrenildi. Bunun üzerine internete yönelen MHP, ‘www.kimrahatsiz.com’ adresindeki sitede 301 değişikliği ile ilgili görüşlerini yayımlamaya başladı.

Kaynak: Radikal