Mesajınız var

Her yıl geleneksel olarak farklı konularda düzenlenen ve Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) tarafından organize edilen...

04.03.2008 - 09:24 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Her yıl geleneksel olarak farklı konularda düzenlenen ve Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) tarafından organize edilen Üniversitelerarası Reklam Yarışması, IAA New York merkezinin bütün dünyadaki üniversite öğrencileri için düzenlediği INTER-AD adlı yarışmanın bir devamı niteliğini taşıyor.

Öğrencilerin entegre pazarlama ve iletişim konusunda gerçek hayattan alınmış bir olayı, çalışarak ve yaşayarak çözmelerini sağlayan Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın 11.sinin konusu; “Sağlık İçin Tuvalet Kağıdı Bilinci” olarak belirlendi. Yarışma; Hayat Kimya, İpek Kağıt, Sodifel ve Viking Kağıt firmaları işbirliğiyle, ülkemizde batı ülkelerinin çok altında olan tuvalet kağıdı kullanımını arttırmayı amaçlıyor.

Her yıl toplumsal bir konunun ele alındığı yarışmada, bu yıl da toplum sağlığını tehdit eden sarılık, tifo, dizanteri gibi hastalıkları önlenmesi için tuvalet kağıdı kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bu yıl 31 üniversiteden 92 takımın müracaat ettiği yarışmada birincilik ödülünü kazanan takım, Ekim ayında Slovenya’da gerçekleştirilecek olan Golden Drum Festivaline IAA’in davetlisi olarak katılacak.

Kaynak: Hürriyet