Mercedes soruyor: ‘Neden?’

Mercedes-Benz ABD yeni 2008 C-Class serisi lansmanını desteklemek için son yılların en agresif reklam kampanyalarından

28.09.2007 - 09:33 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Mercedes-Benz ABD yeni 2008 C-Class serisi lansmanını desteklemek için son yılların en agresif reklam kampanyalarından birine başladı. Kampanyada Mercedes-Benz, “Yeni C-Class serisini geliştirmek için neden yedi senemizi vakfettik?” diye soruyor. Ve cevap vereyor: “Çünkü size Mercedes-Benz vaadetmiştik.”

TV, basın, radyo ve internet mecralarını kullanan kampanyanın yaratıcısı New York merkezli Merkley+Partners isimli reklam ajansı. Kampanya genelinde kullanılan ana tema lüks segmentine giriş modeli kabul edilen C-Class serisinin tam bir Mercedes-Benz olduğu üzerine kurulu.

Mercedes-Benz ABD’nin pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Steve Cannon, “Son yıllardaki en kritik kampanyalarımızdan biri” diyor. “2008 C-Class serisi lüks segmentine giriş çıtasını yükseltiyor ve pek çok müşterimizi için Mercedes-Benz markasına açılan kapı görevi üstleniyor. Bu müşterilerimizin çoğu önümüzdeki yıllarda segment sınıflarını tırmanacaklar. Bir müşterinin marka ailesine katıldığında uzun süre o marka ile kaldığı düşünülürse, C-Class kampanyamızın neden çok kritik olduğu daha iyi anlaşılır.”

Kampanyanın internet ayağı Calgary, Kanada merkezli Critical Mass isimli ajansın desteği ile hazırlanmış ve mart ayında başlayıp C-Class serisinin ABD’deki lansmanı öncesi “buzz” yaratmak amacıyla kullanılmış.