Meltem Gürler seçilemedi

Fikir Merkezi eş başkanı Meltem Gürler 12 Haziran'da Ak Parti 1. bölgeden milletvekili adayı olmuştu.

13.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Fikir Merkezi eş başkanı Meltem Gürler 12 Haziran’da Ak Parti 1. bölgeden milletvekili adayı olmuştu. Seçim sonuçlarına göre Gürler bu seçimlerde Millet Meclisine giremedi.  

AK Parti İstanbul 1. bölgeden aday olan Gürler 2007-2009 yılları arasında Kagider’in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nı ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanlığı’nı yürütmüştü. Sivil toplum çalışmalarında yer alan Gürler aday olma sebebini web sitesinde şu cümlelerle açıklamıştı:

"Uzun yıllardır sivil toplumda toplumsal yaşamı iyileştirme amaçlı çalışmalarda yer alıyorum. Beni aktif siyasete taşıyan şey de bu sivil toplum çalışmalarımdı. Siyasette yer almayı hem yaşadığım topluma bir borç ödeme olarak görüyorum, hem de kendi hayatıma katkı sağlıyorum.

Siyasette yer almak konusunda beni en çok motive eden şey; bu meclisin Türkiye’nin ilk sivil anayasasını yapacak "kurucu meclis" olması. Türkiye büyük bir değişim sürecinden geçiyor, bu demokratikleşme süreci tarihi önem taşıyor. Türkiye’nin tarihi dönemecinde "yeni anayasa" anahtar rolünde.

Ben de bu değişimin içinde yer almak, mümkünse ona ivme katmak istiyorum. Halkın taleplerinin şekillendirdiği, demokratik, özgürlükçü, çoğulcu, toplum merkezli bir anayasa ile toplumun tüm farklılıkları ve tercihleriyle barış içinde yaşaması için gerekli çalışmalarda yer almak istiyorum. Mecliste yer almayı isteme nedenim bu."