MediaCat’ten farmasötik pazarlama kitapları

John Lidstone ve Janice Maclennan tarafından kaleme alınan her iki kitapta...

05.08.2008 - 15:54 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Farmaskop/Mediacat kitapları arasına 2 yeni kitap katıldı…

John Lidstone ve Janice Maclennan tarafından kaleme alınan her iki kitapta ilaç sektörüne yönelik hazırlanmış. Kitaplardan ilki; ‘İlaç sektöründe pazarlama planı nasıl hazırlanır?’

Kitabın hedefi, planlamaya ayrılan zamanı azaltacak, dünya çapında kullanılabilecek ve her şeyden önemlisi pazarla bağını koparmadan, zorlayıcı ancak başarılması mümkün olan gerçekçi planlar sunacak basit, tutarlı ve standart bir sistem sunmak.

Bir diğer kitap ise; ‘İlaç sektöründe marka yönetimi’. John Lidstone ve Janice MacLennan tarafından yazılan kitap sektörün kutsal kitabı olarak kabul edildi. Kitapta Janice MacLennan, “Pazarlama Planlaması” kavramıyla dirsek temasında olan iki temayı seçiyor -pazar segmentasyonu ve markalama ile bu ikisi arasındaki içsel ilişki.

İlaç Sektöründe Marka Yönetimi, markalama tanımıyla başlıyor ve özellikle farmasötik endüstrisindeki önemini açıklıyor. Kitap, daha sonra, markalamanın yeni ürünlerin ticarileştirilmesi sürecinin erken evrelerine teorik ve pratik anlamda nasıl entegre edilebileceğine değiniyor. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, pazar segmentasyonunu başlama noktası alarak adım adım ilerleyen bir marka planlaması kılavuzu sunuyor.

İlaç Sektöründe Marka Yönetimi iki kısımdan oluşuyor. İlk kısımda pazara henüz giren ürünlerin marka planlamasına ilişkin kapsamlı bilgiler veriliyor. İkinci kısım ise halihazırda pazarda mevcut ürünler için aynı sürecin nasıl uygulanabileceğini tanımlıyor. Her iki kısım da oldukça pragmatik, örneklere dayalı ve farmasötik dünyasından alınan gerçek vakalarla ilişkili.