MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

KANAL İSTANBUL’A BİR DE BU GÖZLE BAKIN: ŞEHİRONOMİ Kanal İstanbul, büyük resmi tamamlayan diğer bileşenlerle bir arada düşünüldüğünde, yepyeni bir şehircilik politikasına işaret ediyor. Ve bu politika, şehirlerin içinde bulundukları ülkelerin sınırları aşan ekonomik devler olarak yükselişlerini ifade eden uzun soluklu bir trende, Şehironomi’ye paralellik arz ediyor. EN SAMİMİ MARKALAR Markaların sosyal medyaya yönelik iletişim […]

01.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

KANAL İSTANBUL’A BİR DE BU GÖZLE BAKIN: ŞEHİRONOMİ

Kanal İstanbul, büyük resmi tamamlayan diğer bileşenlerle bir arada düşünüldüğünde, yepyeni bir şehircilik politikasına işaret ediyor. Ve bu politika, şehirlerin içinde bulundukları ülkelerin sınırları aşan ekonomik devler olarak yükselişlerini ifade eden uzun soluklu bir trende, Şehironomi’ye paralellik arz ediyor.

EN SAMİMİ MARKALAR

Markaların sosyal medyaya yönelik iletişim yatırımları hız kesmeden artıyor. Peki bu ilgi sosyal medyanın doğasına uygun bir marka dili yaratabiliyor mu? Tüketiciyle sosyal medyada en doğru ve en samimi iletişim kuran markalar hangileri? Bu soruların yanıtlarını bulabilmek için Napolyon.com ile birlikte bir kullanıcı araştırması yaptık.

POPÜLER DİZİLERİN İZLEYİCİ PROFİLLERİ

Diziler televizyon ekonomisinin en büyük lokomotifi. Bugün ekranlarda hemen her farklı hedef kitleye ulaşan bir dizi bulmak mümkün. Peki hangi diziyi kim seyrediyor? Yanıtı bulmak için SES verilerinin ayrıntılarına baktık.

2012 MARKA VE TÜKETİCİ TRENDLERİ

Synovate araştırma şirketi, gelecek yılı şekillendirecek temel tüketici ve marka trendlerini belirlemek için kapsamlı bir rapor hazırladı.

AÇIKHAVADA YILIN EN İYİLERİ

Tüm ev dışı mecralarda gerçekleştirilen pazarlama iletişimi çalışmaları içinden yılın en yaratıcı işlerini ödüllendirmek amacıyla düzenlenen MediaCat Out of Home Awards’da ödüller sahiplerini buldu.

ETYEN MAHÇUPYAN İLE SÖYLEŞİ

Geçtiğimiz günlerde aynı gazetede yazdığı Ali Bulaç’la ilginç bir modernlik-muhafazakarlık tartışması yaşayan Etyen Mahçupyan’la konuştuk. Mahçupyan, medyadaki ve siyasi gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Yazı ve yorumlarıyla

Pelin Özkan, Nüzhet Algüneş, Hulusi Derici, Michael Newman ve Aşkın Baysal…

4 ek birden

Out of Home
3M Outdoor
Etkinlik özel eki: Event
Pi