MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Türkiye’nin meydan okuyan markaları Türkiye’de liderleri çok belirgin olan birçok ürün ve hizmet kategorisi mevcut. Bazısı kendi kategorisinin kurucusu da olan eski markaların hakim olduğu bu kategorilerde, kısa ve orta vadeli rekabetin işlek yolu, lideri sollamaktan değil, ona meydan okumaktan, yenilikçi ürün, reklam ve pazarlama fikirleriyle tüketici zihninde fark yaratmaktan geçiyor. MediaCat yeni sayısında, Türkiye’nin […]

02.09.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’nin meydan okuyan markaları

Türkiye’de liderleri çok belirgin olan birçok ürün ve hizmet kategorisi mevcut. Bazısı kendi kategorisinin kurucusu da olan eski markaların hakim olduğu bu kategorilerde, kısa ve orta vadeli rekabetin işlek yolu, lideri sollamaktan değil, ona meydan okumaktan, yenilikçi ürün, reklam ve pazarlama fikirleriyle tüketici zihninde fark yaratmaktan geçiyor. MediaCat yeni sayısında, Türkiye’nin rekabette meydan okuma yolunu seçen markalarını seçti.

Sanatta, sporda, iş dünyasında marka ünlüler

Ipsos KMG işbirliğiyle yatığımız ‘Türkiye’nin marka ünlüleri’ araştırması sanat, spor ve iş dünyasında tüketicilerin aklında en çok yer etmiş şöhretleri ortaya koyuyor.

Kitlesel televizyona geri dönüş

Türkiye’de televizyon mecrasına yapılan reklam yatırımlarının büyük bir kısmı genel içerikli kitlesel kanallara gidiyor. Hatta pastanın dörtte üçü, 5 büyük kanal tarafından paylaşılıyor. Yeni RTÜK yasasının getirdiği reklam sınırlamalarının tematik kanallarının gelirlerini azaltması, kitlesel kanallara yönelik yeni bir hücumu beraberinde getirdi.

Taşınan ajansların yeni ofisleri

2010 yılında bazı yaratıcı ajanslar ve medya ajansları yeni adreslerine taşındılar, bazıları ise taşınma hazırlığında. Taşınan ajansların yeni ofislerini ziyaret ettik ve kendilerine yeni mekanlarının yaratıcı üretimlerini nasıl etkilediğini sorduk.

Bu işe reklam demek yetiyor mu?

Reklamcılık mesleği, son zamanlarda hem toplumda hem de mecralarda yaşanan hızlı dönüşüm karşısında kabuk değiştiriyor. Bunun bir yansıması, Cannes Lions Festivalinin kendini artık yalnızca reklamcılık değil bir yaratıcılık organizasyonu olarak konumlandırması. Reklam dünyasının yaratıcı isimlerine sorduk: Bu işe reklam demek artık yetmiyor mu? Reklam demeyeceksek ne diyebiliriz?

Arianna Huffington İstanbul’a geliyor

Dünyanın en popüler haber blogu Huffington Post’un kurucusu ve bu yılın başında bu blogu 315 milyon dolar gibi müthiş bir bedelle AOL’ye satan Arianna Huffington, 13 Ekim’de Digital Age Konferansı için İstanbul’a geliyor. Konferans öncesinde Huffington’la dünyanın dijital geleceği ve şeffaflaşma hakkında konuştuk.

3 ek birden!

  • Out of Home
  • Medya Rehberi 2011
  • Pi