Mastercard logosunu yeniledi

Mastercard Pazarlamadan Sorumlu Başkan Raja Rajamannar değişimi anlattı.

26.07.2016 - 17:15 | MediaCat

Mastercard logosunu yeniledi
9
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

1966 ABD doğumlu Mastercard, marka kimliğini tazeleyerek logosunu yeniledi. Markanın pazarlamadan sorumlu başkanı Raja Rajamannar’ın açıklamasına göre değişim Mastercard’ı modernleştirmek, internet kullanımı için daha uygun hale getirmek ve tüm temas noktalarında kullanım esnekliği yaratmak amacını taşıyor.

“Mevcut Mastercard logosu evrensel bir marka ve bu logoyu taşıyan 2,2 milyar adet kart mevcut. Dünya genelinde milyonlarca işyeri bu logoyu taşıyor. İşte bu nedenle bu markanın sahip olduğu değeri geleceğe taşımamız gerekiyor. Markamızın en çok bilinen öğelerini, yani, kesişen kırmızı ve sarı daireler ile Mastercard adını koruyarak yeni logomuzu oluşturduk” diyen Rajamannar açıklamalarına şöyle devam ediyor:

“Dünya hem teknoloji açısından olsun hem de tüketici, ödemeler veya pazarlama açısından olsun, hızla değişiyor. Bugün, her şey bağlanabilen tüketicilerle ilgili ve günlük hayatlarında yaptıkları her şeyin temelinde dijital yatıyor. Mastercard’ın inovasyonlarında da itici güç olarak bu var. Dijitalleşme pazarlama stratejimize yön verirken tüketiciyle olan bağımızı da güçlendiriyor. Bugüne kadarki yolculuğumuz tek kelimeyle muhteşemdi ve bugünden sonra da içinde bulunduğumuz dijital çağ ile ilgili çok heyecanlıyız. Mastercard olarak dijital ödeme konusunda ilerlemekle kalmıyor bu çağa yön veriyoruz. Bu sebeple, marka kimliğimiz için dönüşüm zamanı geldiğini anladık – basitlik, bağlanabilirlik, sürekli ve modernlik.”

Mastercard logosunu yeniledi

Rajamannar’ın eskiden kesişen daireler içinde yer alan büyük M ve C harflerinin artık dairelerin altında ve küçük yazılmasının nedeninin kartın sadece bir ödeme şekli olduğunu vurgulamak ve kart yerine vurgu yapmak yerine C harfini küçülterek dijital ödemelere dikkat çekmek olduğunu belirttiği yeni logoda kullanılan font da kesişen dairelerle uyum sağlaması için yuvarlık hatlı FF Mark. Mastercard’ın yeni logosu açıkhava reklamlarından kredi kartları ve diğer ürünlerine kadar markanın tüm varlıklarında kullanılacak.