Markafoni global bir marka olma yolunda

129 ülkede faaliyet gösteren Multimedya devi Naspers’ın gücünü arkasına alan markafoni, global bir marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

16.08.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

129 ülkede faaliyet gösteren Multimedya devi Naspers’ın gücünü arkasına alan markafoni, global bir marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Şu an Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’da faaliyet gösteren markafoni, çok yakın bir zamanda Polonya’da da hizmet vermeye başlayacak. Polonya’nın ardından 8 ülkede daha faaliyete geçmeyi planlayan markafoni, toplam 13 ülkede faaliyet gösteren ilk Türk global e-ticaret markası olmayı hedefliyor.

Markafoni, paylaştığı infografiyle Türk e-ticaret dünyasındaki konumunu gözler önüne seriyor. Aralık 2010’dan bu yana markafoni’nin lojistik tesisi 32 bin metrekareye yayılırken, en yakın rakibi olan özel alışveriş kulübünün ise 14 bin metrekarede kalıyor. markafoni’nin günlük 50 bin paket gönderim kapasitesi bulunan lojistik merkezinin stok kapasitesi 150 bin.

markafoni’den rekor büyüme: Yılda yüzde 700!

2010 yılında %700 büyüyen markafoni grup şirketleri, bünyesinde markafoni, markafonicity, Zizigo, grupfoni ve ucuzu.com’u bulunduruyor. Ayda 12 milyon ziyaret alan www.markafoni.com’da ayda 500 bin ürün satılıyor. Ayrıca markafoni 1200 moda markasıyla işbirliği yapıyor.