Markafoni.com’a 11 milyon TL’lik yatırım

Facebook, Skype ve Spotify gibi lider internet şirketlerine yatırım yapan Klaus Hommels’in de aralarında bulunduğu yabancı bir yatırım grubundan 11 milyon TL tutarında yatırım desteği aldı...

24.03.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2008 yılının Eylül ayından bu yana Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olarak faaliyet gösteren markafoni, gücüne güç kattı. Facebook, Skype ve Spotify gibi lider internet şirketlerine yatırım yapan Klaus Hommels’in de aralarında bulunduğu yabancı bir yatırım grubundan 11 milyon TL tutarında yatırım desteği alan markafoni, bu sayede Türk e-ticaret sektöründe de bir “ilk”e imza attı.

“Türkiye’de bugüne kadarki en büyük e-ticaret yatırımı”nı alan markafoni, ürün çeşitliliğini, lojistik servislerinin hızını ve müşteri memnuniyetini daha da artırmaya yönelik çalışmalarına ivme kazandırdı. TechCrunch’ın Avrupa’nın en iyi 100 teknoloji şirketi listesinde yer almasının ardından gelen bu yatırımla Türkiye’deki lider konumunu güçlenerek sürdürecek olan markafoni, özel alışveriş ayrıcalığını daha fazla alışverişsevere sunmayı ve hem pazarı hem de pazar payını büyütmeyi hedefliyor.