Marka 2007 başladı

Marka 2007, bu yıl 8. kez, 13 - 14 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleşiyor.

13.12.2007 - 16:25 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Marka 2007, bu yıl 8. kez, 13 – 14 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşiyor.

Konferansın ilk günü de sloganına yakışan bir performans ile Lara Fabian’ın müzikli söyleşisi ve Kenneth Cole’un Markaların Toplumsal Sorumluluğu isimli benzersiz sunumuyla başladı.

Her yıl Aralık ayında sektörün profesyonellerinin buluşma merkezi olan konferasın açılış konuşmasını yapan Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör konuşmasında Marka Konferansı’nın en önemli özelliği sunduğu içerik kadar sunulan formatı da önemseyen bir konferans olması. Marka Konferansı’nın kendi alanında tüm dünyada örnek gösterilen bir konferansa dönüşmüş olması bizi gururlandırıyor. Hedefimiz en ayrıcalıklı konferans deneyimini yaşatırken, öğrenmenin, motivasyonun ve etkileşimin de zirveye ulaşması. Marka 2007’de bu zirveye çok yaklaşacağız dedi.

Nasıl perakende devi oldum..

Birbirinden değerli birçok marka uzmanı ve pazarlama dünyasına yön veren konuşmacının katıldığı konferansın ilk günü ünlü işadamı Kenneth Cole’un ilham veren sunumuyla başladı. Marka 2007’ye ana sponsor World’ün özel davetlisi olarak katılan Amerikalı ünlü tasarımcı ve işadamı Kenneth Cole; sunumunda markaların yaratıcı, kârlı, toplumsal bilinci yüksek iş modelleriyle yönetilmesinin arkasındaki sağlam temelleri anlattı. Cole, Marka 2007’ye özel sunumunda; başarma azmini, içgüdülerini ve ruhunu kullanarak nasıl bir perakende devi olduğuna ve Kenneth Cole Productions markasının önlenemeyen yükselişine de değindi.

Fabian müzikal söyleşisi ile büyüledi

Dünyanın en prestijli müzik ve sanat okullarından biri olan Brüksel Kraliyet Konservatuarı’na 8 yaşında kabul edilen Fransızca şarkıları seslendirdiği albümleriyle Avrupa’nın en çok satan şarkıcıları arasında bulunan Lara Fabian, MARKA 2007 sahnesindeki müzikal sahne söyleşisiyle katılımcıları büyüledi.

Dünya çapında 10 milyonun üstünde albüm satışıyla büyük başarı kazanan ve Türkiye’ye gelmeden birkaç hafta önce ilk kez anne olan Fabian, söyleşisinde kendi yaşam hikayesinden kesitleri paylaştı. Müzik endüstrisinde uluslararası markalaşma serüvenini ve bu oyunun kurallarını Marka 2007 katılımcılarına aktarırken yaşama dair felsefi düşüncelerini de anlattı. BJ Cunningham’ın yönettiği söyleşi Lara Fabian’ın Marka 2007 sahnesinde söylediği şarkılarla bir müzikal şölenine dönüştü. Markaların özellikle manevi değerleri ve felsefeleri ile tüketici ilişkisinde fark yaratabildiği günümüzde Lara Fabian’ın sunumu Türk markalarına büyük ölçüde ilham verdi.

İlk günün öğleden sonraki ilk ismi İlham Ekonomisinde Hayatta Kalabilmek sunumuyla Finlandiya’daki TBWAPHS’in CEO’su ve sembolleşmiş başarılı reklamcı Petteri Kilpenen’di. Marka 2007’de Geleceğin Pazarlama Dünyası’nı anlatan Kilpenen, sunumunda şirketleri başarıyla yönetmek, en iyi yetenek ve en yeni müşteriler için rekabet, çalışan memnuniyeti, onlar için ilham veren bir hedef olmak, tüketicilerle kurulacak yakın marka teması konularını masaya yatırarak, şirketlerin yönetimlerinin marka güdümlü bu yeni dünyada nasıl yer alabileceğini anlattı.

Unilever Dove markasının güzellik anlayışında ezberleri bozan sunumunun sürpriz konuğu Okan Bayülgen oldu. Unilever – Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun Dove Gerçek Güzellik Kampanyası ile bilinçaltımıza yerleştirilen klişelerin, trendlerin, etiketlerin ve güzelliğin tanımını çarpıtan ezberlerini bozuyor; toplumu gerçek güzelliğin basmakalıp kavramlardan kurtarılmış bir tanımını yapmaya davet ediyor. Uzun; Dove’un her gün daha fazla kadının kendisini güzel hissetmesini sağlamak vizyonu ile çıktığı, toplumsal bilinci yüksek bu marka yolculuğunu anlattı. Bu zevkli sunum Ogilvy & Mather-Londra ofisinden Curtis LeSage katılımıyla gerçekleştirdi.