Maradona filmi Aroma’nın desteği ile vizyona girecek

Efsane futbolcu Maradona’nın hayatını konu alan “Maradona- Tanrı’nın Eli” filmi, Aroma’nın desteği ile

29.11.2007 - 12:03 | MediaCat

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+

Dünyaca ünlü, efsane futbolcu Maradona’nın hayatını konu alan “Maradona- Tanrı’nın Eli” filmi, Aroma’nın desteği ile vizyona giriyor.

Aroma, hikayesi ile genç nesillere anlamlı dersler sunan “Maradona – Tanrı’nın Eli” filminin Türkiye’de gösterime girmesi için gerekli desteği sağladı. Ünlü İtalyan yönetmen Marco Risi’nin filme aktardığı konu, sporcu ve spor sağlığı açısından çok anlamlı. Ayrıca etkili sinema dili ile de hafızalara kazınacak değerde.

Hakkında sayısız kitap yazılmış, birçok şarkı bestelenmiş, tartışmalar yaratmış Diego Armando Maradona’nın hayatı, bu film ile farklı bir açıdan izleyiciye sunuluyor. Maradona’nın başarılı bir futbolcuyken uyuşturucu yüzünden alt üst olan yaşamını konu alan film, Arjantin’in idolünü yeniden anlamayı ve anlatmayı ümit ediyor.

22 Kasım 2007 tarihinde Beyoğlu Alkazar Sineması’nda basın, sinema ve spor camiasının katılımıyla Galası gerçekleşen film, 30 Kasım 2007 Cuma Günü vizyona girecek. Belge Film’in dağıtımcılığını üstlendiği, 2007 yılında çekilen, İtalyan – İspanyol ortak yapımı olan filmin başrollerini Marco Leonardi, Julieta Diaz, Abel Ayala paylaşıyor.

Yaşadığı toplumun ihtiyaç ve beklentilerinin her zaman farkında olan Aroma, bu anlamlı filme verdiği destekle sanat ve kültürün gelişimine katkı koyan çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Facebook
Twitter
Share on LinkedIn
+