Leyla ile Mecnun yayından kaldırıldı

Eflatun Film ve TRT yetkilileri konuyla ilgili açıklamada bulundu.

21.08.2013 - 09:56 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yapımcılığını Eflatun Film’in üstlendiği TRT’nin sevilen dizisi Leyla ile Mecnun yayından kaldırıldı. Dizinin  yapımcısı film şirketi Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:

“Yapımcılığını üstlendiğimiz Leyla ile Mecnun adlı dizinin yayından kaldırıldığı TRT yönetimi tarafından şirketimize bildirilmiştir. Emeği geçen herkese; özellikle de seyircilerimize her şey için çok teşekkür ederiz.”

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Leyla ile Mecnun dizisi oyuncuları daha önce Gezi Parkı eylemlerine destek vermişti. Oyuncular Gezi Parkı’nda çektikleri bir videoyu internet üzerinden izleyicileri ile paylaşmıştı.

TRT yetkilileri ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek. Konuyla ilgili dizinin yapımcısı Onur Ünlü’yü Ankara’ya davet ettik. Dizinin reytinglerinin giderek düştüğünü kendisine söyledik. Ancak ilginçtir, dizi internette ertesi gün inanılmaz izleniyor ancak kimse TRT’de izlemiyor. TRT’de diziyi nasıl izletebilirizi Onur Ünlü ile konuştuk. Şu anda değerlendirme aşamasındayız. Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek.”

Dizinin yayından kaldırılmasıyla ilgili T24’te yer alan haberde ise uzun zamandır kulislerde konuşulan bir konu aktarılıyor ve dizinin FOX TV ile anlaşmaya varabileceği söyleniyor.