Levent Hatay Vestel’e geri döndü

Levent Hatay, sekiz ay aradan sonra

15.05.2007 - 13:42 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Levent Hatay, sekiz ay aradan sonra yeniden Vestel Şirketler Grubu’na katıldı. 2006 Ekim ayında Vestel’den ayrılarak Rixos Şirketler Grubu CEO’luğuna geçen Levent Hatay, Vestel Şirketler Grubu’nda Vestel Pazarlama, Vestel CIS ve Ortadoğu Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak Vestel’e geri döndü.

1963 yılında A.B.D. Oklahoma’da dünyaya gelen ve Southern Methodist Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği eğitimi alan Hatay’ın görev kapsamında, Vestel Pazarlama’nın yanı sıra, Bağımsız Devletler Topluluğu (Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan) ve Ortadoğu Bölgesi de (İran, Irak, Suriye, Mısır, Fas, Libya ve Kıbrıs) bulunuyor.

1992’de Koç Holding bünyesinde yönetim danışmanı olarak, 1994 yılından itibaren ise Aygaz A.Ş.’de Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev aldı. 1996’da Altınyıldız’da Operasyon Direktörü olarak göreve başlayan Hatay, 1998 yılında Altınyıldız’da kumaş bölümünün Pazarlama Direktörlüğü’ne getirildi.

Hatay, 1999 yılı Kasım ayında Vestel Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışmaya başladığı Vestel Şirketler Grubu’nda 2005 yılında Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği’ne atanmıştı.