Kürtaj turları başlıyor

'Kürtaj yasaklanacak' söylemi turizmci için 'iş fikri' oldu. Tur operatörleri 'kürtaj dahil tur' için yurtdışında anlaşma yapmaya başladı.

04.07.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Kürtaj yasağı tartışmaları, bir yasal adım atılmayacağına dair son açıklamalara rağmen tur operatörleri için iş fikri oldu. Operatörler yasağa yönelik somut adımlar atmaya başladı bile. Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, kürtaj için Kırım’da otel ve hastanelerle ilgili ön anlaşma yaptıklarını açıkladı.

Polatoğlu, "Kırım’daki 3 hastane ile anlaştık. Çalıştığımız otellerle de prensipte anlaşma sağlandı. Eğer Türkiye’de kürtaj yasaklanırsa ertesi gün devreye sokacağız. Kürtaj dahil, 3 gece 4 gün 299 euro olacak" diye konuştu.

Kürtaj yaptırmak isteyenlerin ister hastanede, isterse otelde kalabileceğini belirten Polatoğlu, önümüzdeki dönem ciddi bir kürtaj turizminin başlayabileceğini iddia etti. Kürtaj için ilk olarak KKTC’yi düşündüklerini belirten Polatoğlu, "Ancak bakanlık Kıbrıs’a karşı önlem almayı düşünmüş. Herhangi bir talep geldiğinde böyle bir hizmet yapılmayacak diye yazı bile yazılmış. Şimdi en büyük hedef ülke Kırım" dedi. Polatoğlu, "Eğer KKTC’de yasaklanırsa, yılda 30-40 bin kişi bu turları talep eder" dedi.

(Kaynak: Dünya)