Koç-Kam en iyi projeleri arıyor

Koç Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında kurulan KOÇ-KAM, toplumsal cinsiyet ve kadın araştırmaları projelerini destekliyor.

14.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM), Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları alanındaki eksiği gidermek için araştırma projelerini destekliyor. KOÇ- KAM seçilecek olan her projeye 100 bin TL’ye kadar fon imkanı sağlayacak.

Türkiye’de kadınların ve erkeklerin toplumsal hayatın her alanına eşit olarak katılımının sağlanmasını hedefleyen KOÇ-KAM, bu konularda bilimsel araştırmalar yapmak, eğitim programları oluşturmak ve geniş bir alanda etkin olmayı amaçlıyor. Düzenlenen bu proje yarışması ile de bu alana önemli bir bilimsel katkı sağlamak istediklerini belirten KOÇ- KAM Direktörü Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı “KOÇ-KAM olarak değerli araştırma projelerini destekleme kararı aldık. Amacımız bu gibi çalışmaları teşvik etmek; yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumsal bilinci artırmaktır” dedi.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2011, Pazar günü olan proje yarışmasında başvurular Bilim Jürisi tarafından değerlendirilecektir. Detaylı bilgi için: http://home.ku.edu.tr/~kockam/main_tr.html