Kobe, THY için davul çaldı

THY'nin Los Angeles uçuşlarının başlaması Paramount Stüdyoları’nda gerçekleşen bir Gala Töreni ile kutlandı. Galada en fazla ilgiyi ise Türk Hava Yolları’nın marka elçisi seçilen Kobe Bryant gördü.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

 

Türk Hava Yolları, ABD’deki 4. uçuş noktası Los Angeles’a ilk seferini gerçekleştirdi. İstanbul saatine göre 11:10’da Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçak yerel saatle 15:25 ‘de Los Angeles meydanına alan iniş yaptı. Uçağın Los Angeles havalimanına inişinin ardından havalimanında karşılama töreni ve kurdele kesiminin gerçekleştirildi.

THY’nin Los Angeles uçuşlarının başlaması Paramount Stüdyoları’nda gerçekleşen bir Gala Töreni ile kutlandı. Bir çok önemli ismin katıldığı gala töreninde konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Dünyanın gözbebeği İstanbulumuzdan ‘Melekler Şehri’ Los Angeles’a uçuşlarımız başladı. Bu hat, herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Topçu konuşmasında, Los Angeles hattının THY için direk uçulan en uzun hat olduğunu hatırlatarak, ABD’de yakın gelecekte yeni hatların açılacağını sözlerine ekledi.

Düzenlenen gala töreninde Türkiye ve dünya genelinden çok sayıda basın mensupları ile Los Angeles’ta çok sayıda seçkin davetli hazır bulundu. Galada en fazla ilgiyi ise Türk Hava Yolları’nın marka elçisi seçilen Kobe Bryant gördü. Kobe Bryant Gala gecesine espirili davranışları ve davul çalmasıyla damga vurdu. Gecede ayrıca Kenan Doğulu ve Mercan Dede sahne aldı.

Türk Hava Yolları, İstanbul-Los Angeles uçuşlarını Boeing’den yeni satın alınan 777-300ER uçakları ile haftanın 4 günü karşılıklı yapacak. Uçuşlar her iki yönden de salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri gerçekleşecek. Uçaklar İstanbul’dan saat 11,10’da, Los Angeles’tan ise saat 17,55’te (yerel saatle) kalkacak.