Kibar Holding’e yeni koordinatör

Kibar Holding strateji ve iş geliştirme koordinatörlüğü görevine Tamer Saka getirildi.

12.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Kibar Holding strateji ve iş geliştirme koordinatörlüğü görevine Tamer Saka getirildi.

Saka, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladıktan sonra sırası ile Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde risk yönetim danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu müdür ve kıdemli müdür görevlerini yürüttü.

2004 yılında H.Ö. Sabancı Holding risk yönetim direktörlüğünün kurulumunu gerçekleştirmek üzere, Türkiye`nin reel sektördeki ilk risk yönetim direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katıldı.

Aksigorta, TURSA-Sabancı Enternasyonel Otelcilik, Ankara Enternasyonel ve ADVANSA-SASA Polyester Sanayi şirketlerinde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelikleri görevlerini üstlenen Saka, Sabancı Holding bünyesindeki çalışmalarının ardından, 2010-2011 yılları arasında Willis Londra`da, içerisinde Türkiye`nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu yönetici direktör olarak görev aldı.

2007-2011 yılları arasında kurumsal yönetim derneği yönetim kurulu üyeliği, 2008-2010 yılları arasında TÜSİAD risk yönetimi çalışma grubu başkanlığı, 2009-2010 yılları arasında kurumsal risk yönetim derneği kurucu başkanlığı görevlerini yürüttüğ, aynı zamanda 2010 yılında Avrupa risk yönetim dernekleri federasyonu yönetim kurulu`nda Türkiye`yi temsil etti.