Kayra’dan bağbozumu gezisi

Kayra, şarapseverleri Türkiye’de şaraplık üzümlerin yetiştiği özel bölgelerden birine...

14.07.2008 - 11:06 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Kayra, şarapseverleri Türkiye’de şaraplık üzümlerin yetiştiği özel bölgelerden birine, Şarköy’e bağbozumuna davet ediyor. 30 Ağustos’ta gerçekleşecek bağbozumu gezisine Kayra Şarap Akademisi’nin düzenlediği turla ya da şarapseverlerin buluşma noktası “www.sarapgunlugu.com” da soruları doğru yanıtlayan 5 şanslı çiftten biri olarak da ücretsiz katılabilirsiniz.

İnsanlığın en köklü ve en eski şenliklerinden biri olan bağbozumu heyecanı bu yıl Kayra uzmanlığı ile 30 Ağustos’ta Şarköy’de yaşanacak. Türkiye’nin ilk şarap akademisi olan Kayra Şarap Akademisi tarafından düzenlenen ve Kayra uzmanlarının eşlik edeceği bağbozumu gezisi, şarabın büyülü yolculuğunda farklı bir deneyim yaşatacak.

Kayra Şarköy Bağbozumu gezisinde, Kayra’nın üretim tesislerini görme imkanına erişecek ve uzmanlar eşliğinde yapılacak şarap tadımlarıyla benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız. Bağbozumu turuna otobüste kahvaltı ile başlayacaksınız ve Kayra’nın Cabernet Franc, Shiraz ve Merlot üzümlerinin yer aldığı bağında çilek ve çikolatanın mükemmel uyumuyla Cameo D’oro ile karşılanacaksınız. Bağ gezisinin ardından Kayra Şarap Üretim Tesisi’nde tanıklık edeceğiniz üzümün şaraba dönüş serüveni ve sonunda fıçılar arasında profesyonel degüstasyon teknikleri ile yapacağınız şarap tadımıyla çok farklı şarapları tatma imkanı elde edeceksiniz. Öğle yemeğinde ise şarap-yemek uyumu ile Kayra uzmanlarıyla şarap sohbetleri sizleri bekliyor. Geri dönüşte gösterilecek şarap konulu filmler de bu benzersiz deneyimi zenginleştirecek unsurlardan biri.

Kayra ile Türkiye’de şarabın en önemli merkezlerinden biri olan Şarköy’e yapılacak bağbozumu gezisi, bu toprakların üzüme verdiği eşsiz lezzetin şaraba dönüştüğü büyülü yolculuğa tanıklık etmek isteyenler için eşsiz bir fırsat. Sınırlı sayıda kontenjana sahip bu eşsiz tura katılmak ise sadece 150 YTL. 30 Ağustos’ta gerçekleşecek “Kayra Bağbozumu Gezisi”ne katılmak için Kayra Şarap Akademisi’ni 0 212 252 91 61 numaralı telefondan arayarak ya da [email protected]’a mail atarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kapılarını şarap tutkunlarına açan Kayra, şarapseverlerin buluşma noktası “www.sarapgunlugu.com” üyeleri arasından 5 şanslı çifti de ücretsiz konuk edecek. Şarap kültürü konusunda bilgi ve birikimlerine güvenenlere özel hazırlanmış soruları doğru yanıtlayan 5 şanslı çift bağbozumu heyecanını Kayra ile paylaşacak.

Kayra Şarköy Üretim Tesisi’nde, Kayra uzmanlığı ve kalitesi ile Türkiye’nin en özel doğal köpüklü şarabı Cameo d’oro, Türkiye’nin ilk Kalecik Karası roze şarabı Terra Roze, yenidünya şarap teknikleriyle üzerilen Leona gibi niş ve özel ürünler üretilmektedir.