Kanal 1’in isim hakkına 3.7 milyon dolar

Turgay Ciner, yeni TV kanalı Kanal 1'in isim hakkını alabilmek için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkardan O.Z.R.T. Özel Radyo Televizyonu'na en yüksek teklif verdi.

23.06.2006 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Turgay Ciner, yeni TV kanalı Kanal 1’in isim hakkını alabilmek için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkardan O.Z.R.T. Özel Radyo Televizyonu’na en yüksek teklif verdi.

Turgay Ciner, yeni TV kanalı Kanal 1’in isim hakkını alabilmek için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkardan O.Z.R.T. Özel Radyo Televizyonu’na en yüksek teklif verdi. TMSF, O.Z.R.T. Özel Radyo Televizyon’un Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü dün satışa çıkardı. Başvuruların 15 Haziran’a kadar yapıldığı Ö.Z.R.T. ihalesine iki yatırımcı teklif verdi. Katılımcı firmalar Stil Televizyon ve Radyo Yayıncılık ile Ciner TV Prodüksiyon oldu. Her iki katılımcının kapalı zarf ile verdiği teklif 1 milyon 700 bin dolar olarak açıklandı. 40 kez artırım yapılan ihalede en yüksek teklif 3 milyon 700 bin dolar ile Ciner tarafından verildi. İhale, Fon Kurulu’nun onaylamasının ardından sonuçlandırılacak.

TMSF, 545 milyon dolar borcunu tahsil etmek için EGS Holding’le ilgili şirketlere operasyon başlatmıştı. Fon ilk adımı Ege’de bölgesel yayın yapan Kanal 1 ve İzmir 101 FM radyo istasyonuna sahip olan Ö.Z.R.T’ye el koyarak başlamıştı.