JWT’den yeni global network

Ajans dijital iştiraklerini Mirum isimli yeni ağda topluyor.

02.02.2015 - 11:30 | Ozan Mert

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

WPP bünyesindeki J. Walter Thompson kendisine bağlı olarak Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 17 ülkede 40 ofisle faaliyet gösteren 11 dijital ajansı Mirum isimli yeni bir network ile birbirlerine bağladığını duyurdu.

Network’teki ajanslardan Digitaria’nın kurucu ve CEO’u Dan Khabie Mirium’un global ve Kuzey Amerika CEO’su olarak atandı. Khabie doğrudan JWT Global CEO’su Gustavo Martinez’e rapor verecek. JWT dijital başkanı Stefano Zunino da yeni oluşumun yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak.

Khabie geçtiğimiz yıl boyunca yeni network’teki tüm ajansları tek bir vizyon ve örgüt yapısı altında birleştirmek için çok çalıştıklarını belirtiyor. Mirum’un halihazırdaki müşterileri arasında CBRE, Finnair, HSBC, Mazda, Microsoft, TD Bank ve Walmart gibi şirketler bulunuyor. Network’ün müşterilere sunduğu hizmetler arasında strateji ve danışmanlık, kreatif ve içerik, kullanıcı deneyimi ve platformlar, analitik ve içgörü, ürün geliştirme ve mobil başlıkları sıralanıyor. Mirum bunun yanı sıra dijital perakende, davranışsal medya ve finansal hizmetler konularında da müşterilere hizmet sunacak.

Kaynak: MediaPost