Jelly atılımı yapan ilk 5 marka

Markalar, yeni nesil arama motoru Jelly'ye ısınıyor.

20.01.2014 - 15:05 | Ozan Mert

Markalar, yeni nesil arama motoru Jelly'ye ısınıyor.

Twitter‘ın kullanıcılarından Biz Stone‘un iki hafta önce piyasaya sürdüğü sosyal arama uygulaması Jelly, mobil kullanıcıları kendine çekmeye başladı. Uygulama, arama faaliyetinin mobil cihazlarla çekilen görseller üzerinden kullanıcı networkleri içinde gerçekleştiği bir tür ‘imece’ (crowdsourcing) mantığını esas alıyor. Sokakta karşınıza çıkan ve kim olduğunu çıkaramadığınız bir ünlünün ismini veya piknikteyken sizi sokan yılanın zehirli olup olmadığını, resmini çekip öğrenebiliyorsunuz.

Jelly’nin hızlı bir şekilde kendi kullanıcı tabanını oluşturmaya başlamasına paralel olarak markalar da bu yeni uygulamaya ilgi duymaya başladılar. Digiday, konu ile ilgili yaptığı haberde son günlerde Jelly’de boy gösteren beş ünlü markaya yer verdi. Bu reklamlar, markaların Jelly ile ilk imtihanı olmasından kelli olsa gerek, yaratıcı kullanım açısından pek bir şey sunmuyor, diğer sosyal medya reklamlarından farklılaşmıyorlar.

Whole Foods

ABD’deki ünlü süpermarket zinciri kullanıcılara sekteye uğrayan okul veya iş hayatlarını nasıl tekrar rayına oturttuklarını ve ailelerinin karınlarını nasıl doyurduklarını soruyor. Bu iki soruyu birbirine bağlayan esrarengiz mantığın çözümlemesini okura bırakıyoruz.

Jelly atılımı yapan ilk 5 marka: Whole Foods

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Digiday

1 2 3 4 5