Jean-Marie Dru’ya Fransa’dan onur madalyası

Dünyanın en hızlı büyüyen ajans network’ü TBWA'in Başkanı Jean-Marie Dru, Fransız hükümeti tarafından...

08.07.2008 - 16:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dünyanın en hızlı büyüyen ajans network’ü TBWA’in Başkanı Jean-Marie Dru, Fransız hükümeti tarafından Legion d’Honneur nişanına layık görüldü. Hem Fransa’da hem de dünya çapında reklamcılık dünyasının çehresini değiştiren Dru’nun madalyası Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından 2 Temmuz Çarşamba akşamı Paris’te takdim edildi.

1802 yılında Napoléon Bonaparte’ın imzaladığı bir kanunla oluşturulan Legion d’Honneur madalyası, ülkenin başarısına önemli katkıları olan başarılı kişilere veriliyor. Daha önce bu madalyayı alanlar arasında Jules Verne, Salvador Dali, Gérard Depardieu ve Martin Scorcese gibi kendi alanlarında ciddi etkiler yaratmış kişilikler bulunuyor.

TBWA network’ünün kurucularından olan ve 2001-2007 döneminde CEO olarak görev yapan Jean-Marie Dru, 2007 yılından bu yana da TBWA Worldwide Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor. TBWA’in çalışma felsefesinin temelini oluşturan “Disruption” yaklaşımının yaratıcısı olan Dru’nun bu konuda yazdığı “Disruption”, “Beyond Disruption” ve “How Disruption Brought Order” başlıklı üç kitabı bulunuyor.