Jack Trout’tan pazarlama hastalığına tek dozda tedavi

ABD’nin önde gelen pazarlama uzmanlarından Jack Trout’un yeni kitabı Pazarlamanın Aşikâr Olan Sırları, MediaCat Kitapları tarafından yayımlandı...

08.04.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ABD’nin önde gelen pazarlama uzmanlarından Jack Trout’un yeni kitabı Pazarlamanın Aşikâr Olan Sırları, MediaCat Kitapları tarafından yayımlandı.

Jack Trout karmaşa hastalığına tutulmuş olan pazarlamayı tek dozda tedavi ediyor. Pazarlama gurusu Jack Trout, pazarlamayı arapsaçına çevirenleri rahatsız etmeyi amaçlıyor.

Pazarlamayı arapsaçına döndürenler kimler?

Bu kitapta reklamcılar, aşikâr olanı değil, yaratıcı olanı arayan ve sınırları zorlayan insanlar olarak eleştiriliyorlar. Rahatsız olacaklar.

Bu kitapta pazarlamacılar, umutsuzca, kurumsal egolar ve karışık projelerle uğraşan insanlar olarak eleştiriliyorlar. Rahatsız olacaklar.

Bu kitapta bazı büyük şirketler talihsiz pazarlama programları ve strateji yoksunluğuyla eleştiriliyorlar. Rahatsız olacaklar.

Bu kitapta Wall Street, gereksiz büyümeye bir markayı yok edecek kadar fazla önem vermesiyle eleştiriliyor. Bu eleştiriyi reddedecekler ve kazanabildikleri kadar para kazanmaya devam edecekler.

Fakat bu kitap kimseyi mutlu etmek için yazılmadı, problemi göstermek için yazıldı.
Jargonla, rakamlarla karmakarışık hale getirilmiş pazarlamanın panzehiri bu kitapta.

Jack Trout Büyük Markalar Büyük Hatalar, Pazarlama Savaşı, Yeni Konumlandırma, Pazarlamanın 22 Kuralı, Pazarlamanın Sihirli Lambası gibi Bestseller kitapların yazarı ve pazarlamanın dünya çapında gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden biri.