İstanbul dünyanın ‘yemek başkentleri’ arasına girdi

'Top Tables, Top Cities' programı Türkiye'ye konuk oldu.

26.07.2013 - 15:56 | MediaCat

İstanbul dünyanın lezzet başkentleri arasına girdi
3
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen‘ın global ekibi, dünyanın en iyi lezzetlerini sunan şehirlerin tanıtılacağı 13 bölümlük ‘Top Tables, Top Cities’ programına Türk mutfağını ve İstanbul’u da dahil etti. Ünlü oyuncu Ishai Golan‘ın sunacağı ve Eylül ayında yayına girecek programın İstanbul konulu bölümüne 24Kitchen’ın yerel şeflerinden Maksut Aşkar da konuk oldu. Aşkar, programda Tük mutfağının dünyadaki elçisi olarak bilinen kebap üzerine detaylı bilgi verdi.

Yemek başkentlerine seyahat

‘Top Tables, Top Cities’, dünyanın ‘yemek başkentleri’ olarak bilinen şehirlerine seyahat etmeyi düşünenler için hem göze hem mideye hitap edecek en ünlü mekânlar konusunda rehberlik etmeyi amaçlıyor. Programın sunucusu Ishai Golan bir anlamda, gidilen şehrin mutfak sırlarını keşfediyor.

Programın 25 dakika süren her bir bölümünde, ilgili şehirde en popüler olanından en yerel olanına kadar farklı özelliklere sahip ve özenle seçilmiş dört mekân tanıtılıyor. Bu kapsamda, İstanbul’da yapılan çekimlerde Asitane, Haydarpaşa Gar Lokantası, Yusuf Usta‘nın Yeri ve Ulus 29 ziyaret edildi. Bölüm sonunda da İstanbul’un yemek kültürüne ilişkin genel bir değerlendirme yapıldı.