İsrailli şirketin ilk global reklam filmi Alex Bogusky’den

Şirket, Bogusky’nin son dönemde “sağlık ve sıhhat”e olan meyiliyle (bkz. The Real Bears) uyuşan bir mesaj vermeye çalışıyor.

12.11.2012 - 15:36 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

İsrailli bir şirket olan SodaStream artan ortaklıklarıyla adından söz ettirmeye başladı. Fakat şu sıralar şirketin adından söz edenler işle ilgili başarılarından ziyade yeni reklam filminden dem vuruyor. Çünkü marka ilk global reklam filmini yayınlamış bulunmakta.

Reklam sektöründeki şanı nam salmış Alex Bogusky ile birlikte markanın adını duyurmaya kararlı şirket, Bogusky’nin son dönemde “sağlık ve sıhhat”e olan meyiline (bkz. The Real Bears) uygun olarak doğaya dost bir cihazla kişiyi kendi içeceğini hazırlamaya teşvik eden, insan sağlığına da dost bir ürün pazarladığını beyan ediyor.

Bu anlamda, firmanın sayfasındaki “10 milyon kişi çoktan pet şişe kullanmayı bıraktı” ibaresi dikkat çekici.

Kısacası suyu gazlı içeceğe çeviren bir cihaz olan SodaStream’le “ev yapımı gazlı içecek” tüketmiş oluyorsunuz.

Reklam filmi için Bogusky ile altı ay önce irtibata geçen SodaStream Pazarlama Müdürü Ilan Nacasch, Bogusky’nin çok uluslu dev markalara karşı çalışmalar yürütmekten korkmadığını, kendisiyle bu yüzden iletişim kurmak istediklerini belirtiyor. SodaStream markasının amaçlarına, tüketiciye vermek istedikleri mesajlara en uygun ismin Bogusky olduğunu söyleyen Nacasch markalarının sosyal ve çevresel bir sorumluluğa sahip olduğunu ifade ediyor.

SodaStream: Effect reklam filmini izlemek için tıklayınız.