İş ilanlarında en çok kimler aranıyor?

Secretcv.com tarafından yapılan “İş Profili” araştırmasına göre 2012’nin Mayıs ayında ilanlar bir önceki aya göre yüzde 5 arttı, 15.400 ilan ile yaklaşık 38.000 kişi istihdam edilmek üzere arandı.

08.06.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Secretcv.com, Mayıs ayına ait istihdam verilerini açıkladı. Mayıs ayında ilanlar bir önceki aya göre yüzde 5, bir önceki yıla göre yüzde 12 arttı, 15.400 ilan ile yaklaşık 38.000 kişi istihdam edilmek üzere arandı.

İbreyi yükselten sektörler inşaat ve sağlık sektörü olurken, en çok aranan pozisyonlar da sektörle paralellik göstererek inşaat mühendisi, doktor ve hemşire oldu.

Mayıs 2012’de inşaat sektöründe 1.386 ilan yayınlandı. Bu ilanlarda yaklaşık 3.000 kişi istihdam edilmek üzere arandı. En çok aranan pozisyonların başında “İnşaat Mühendisi” ve “Mimar” gelirken bu pozisyonları “Topograf”, Beton Pompa Operatörü”, “Elektrik Mühendisi”, “İnce İşler Şefi”, “İş sağlığı ve Güvenliği yöneticisi”, “Planlama Müdürü”, “Proje Müdürü” ve “Şantiye Şefi” takip etti.

Gündemde olan 2B ve Mütekabiliyet yasalarının çıkmasıyla da inşaat sektöründe yükselme olabileceğini belirten Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü  “İnşaat sektörünün önümüzdeki 10 yılda hızlı büyüyen sektörlerden biri olmasını bekliyoruz, İnşaat birçok sektörü de etkiliyor, dolayısıyla sektörün büyümesi beraberinde, inşaat makineleri sektörü, çimento sektörü, demir çelik sektörü gibi sektörleri de büyütüyor” dedi.