İş Bankası’ndan anlamlı reklam filmi

Türkiye İş Bankası, Atatürk'ü ölümünün 69. yıldönümünde bir reklam filmiyle andı...

12.11.2007 - 08:28 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye İş Bankası, Atatürk’ü ölümünün 69. yıldönümünde bir reklam filmiyle andı. “Yetiştirdiğin güller bugün matemdeler” sloganıyla hazırlanan filmde Atatürk’ü Haluk Bilginer canlandırdı.

Filmde gül bahçesinde Atatürk ile bir çocuk arasında geçen diyalog yansıtılıyor. Atatürk’ün eline gül dikeni batıyor ve çocuk da ‘Senin eline diken batar mı?’ şeklinde soru soruyor.

Atatürk de çocuğa şöyle diyor: “Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak. ‘Bu bahçede gül bitmez’ diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: ‘Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? Çok istiyorsan, söylenenler umurunda olmayacak. Tek isteğin… şu kokuyu duymak olacak…”

Konuşmanın sonunda Atatürk çocuğa “Anladın mı?” diye soruyor. “Anladım” yanıtını alan Atatürk, “Aferin sana. Uzat şu makası şimdi” diyor

750 BİN DOLAR

Atatürk’ün kurucusu olduğu Türkiye İş Bankasının 83. yıldönümünde hazırlanan ve 750 bin dolara malolan reklam filmi için 6 ay önce çalışmaya başlandı. Atatürk rolü için ilk düşünülen ismin Haluk Bilginer olduğunu söyleyen yetkililer, “İlk hedefimiz Haluk Bey’di. Kabul etmeseydi projemiz tehlikeye düşebilirdi. Çünkü biz kendisine çok güvendik” dediler.