Ipsos KMG pazar payını büyüttü

Esomar ve TÜAD işbirliği ile yapılan sektör tespitlerine göre araştırma sektörü yüzde 16 büyürken, Ipsos KMG yüzde 29 büyüdü. Buna göre Ipsos KMG’nin Pazar payı yüzde 20’ye çıktı.

21.02.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Esomar ve TÜAD işbirliği ile yapılan sektör tespitlerine göre araştırma sektörü yüzde 16 büyürken, Ipsos KMG yüzde 29 büyüdü. Buna göre Ipsos KMG’nin Pazar payı yüzde 20’ye çıktı. Ipsos KMG Türkiye; aynı zamanda ulaştığı seviye ile Ipsos’un global networkü içinde en büyük ilk 11 ülkeden birisi haline geldi.

Kendisini tutkulu araştırmacıların evi olarak tanımlayan Ipsos KMG araştırma kadrosuna aynı yıl içinde 29’u deneyimli araştırmacılar olmak üzer 60 yeni araştırmacı ilave etti. Böylece Şirketin çalışan sayısı da 345’e ulaştı. 2010 yılında Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nün lansmanını yapan Şirket, aynı yıl Türkiye merkezli olarak 32 farklı ülkede araştırma faaliyetlerini yürüttü.

Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Ulaştığımız bu seviye müşterilerimize olan katkımızı daha da güçlendirmek için bizi cesaretlendiriyor. 2011 yılına organizasyon yapımızı yenileyerek girdik. Müşteri odaklanmamızı ve hizmet esnekliğimizi üst düzeye çıkarmak amacıyla uzmanlık alanlarımızı genel müdürlükler şeklinde yeniden düzenledik. Kilit müşterilere yönelik “partnering” programımızı yaygınlaştırdık ve 2011 yılını inovasyonda devrim yılı ilan ettik. 4 Mayıs konferansımızda da inovasyondaki çok önemli yenilikleri müşterilerimizle paylaşacağız. Pazar liderliğinin getirdiği sorumluluklarımızı Türkiye’yi dünyanın önemli ve öncü araştırma pazarlarından biri yapmak konusundaki çabalarımızla birlikte yerine getirmek istiyoruz.