IPRA Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu

GWA (Golden World Awards) ödül töreni, PR sektöründen hem Türk hem uluslararası çok sayıda ismin katılımıyla gerçekleşti.

11.11.2012 - 08:32 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen “Altın Küre Ödülleri” GWA (Golden World Awards) ödül töreni ikinci kez İstanbul’da yapıldı. Bu yıl 21’incisi kutlanan dünyanın en saygın halkla ilişkiler ödülü “Altın Küre Ödülleri” GWA, 09 Kasım’da Four Seasons Hotel Sultanahmet’te PR sektöründen hem Türk hem uluslararası çok sayıda ismin katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

PR sektörüne yön vererek önemli katkılarda bulunan IPRA’nın, dünyanın dört bir yanından gelen halkla ilişkiler uzmanı üyesine İstanbul ikinci kez ev sahipliği yapmış oldu. Ayrıca IPRA’nın yıllık yönetim kurulu toplantısı da tüm IPRA Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

Toplamda 31 ödülün verildiği tören kapsamında, yarışmaya katılan Türk şirketlerinden Türk Telekom çevre, Akmerkez Alışveriş Merkezi var olan bir ürünün tüketici halkla ilişkileri, Forum Kayseri etkinlik yönetimi, Vodafone Türkiye de sosyal medya halkla ilişkileri kategorilerinde ödüle layık görüldüler. Turkcell de Birleşmiş Milletler Özel Ödülü sahibi oldu.

IPRA Altın Küre Ödülleri GWA jürisi tarafından verilen “Büyük Ödül”ü Sırbistan  İstatistik OfisiCensus is note for the future! Take your part” adlı projesiyle kazandı. Tanınmış halkla ilişkiler ajanslarından Edelman ABD 3 farklı projesiyle ve Weber Shandwick ise Çin, Hollanda ve ABD gibi 3 ülkeden 3 farklı projesiyle aldıkları ödüllerle geceye damgalarını vurdular. Geceye THY ve Eresin Hotels&Resorts hizmet sponsoru oldular.