iPad için ilk iReklam: Dove

Eğer iPad kullanıyorsanız, yüzlerce tablet için hazırlanmış reklam görmüşsünüzdür. Eğer, aralık ayında yapılan testleri görmediyseniz, Apple tarafından hazırlanmış bir iReklam görmemişsinizdir.

16.03.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Eğer iPad kullanıyorsanız, yüzlerce tablet için hazırlanmış reklam görmüşsünüzdür. Eğer, aralık ayında yapılan testleri görmediyseniz, Apple tarafından hazırlanmış bir iReklam  görmemişsinizdir.

Unilever iReklamı en erken benimseyen markalardan biri ve iPad’lerde iReklamı yayınlanacak ilk firma.

iPad’de iReklamı yayınlananacak ürün ise Dove’un erkekler için ürettiği ürünleri. Reklamda Magic Johnson, John Tompson III ve Bobby Hurley gibi ünlü basketbal oyuncuları yer alıyor. Reklam sloganı ise "kendi teninde rahatsın" (comfortable in your own skin). iReklam, bazı bilgi sorularına doğru cevap verenlere Magic Johnson ile Los Angeles’daki oyunda tanışma fırsatı da sunuyor.

Kasım ayında yapılan işletim sistemi güncellemesi iReklamların iPad’de yayınlanmasını mümkün kıldığı halde  iPad’ler için iReklamlar yaratmak Apple için  uzun sürdü. Bunun nedeni uygulama geliştiricilerinin, farklı boyutlardaki bannerları uygulamalara nasıl yerleştirecekleri konusunda plan yapmaları zaman aldı.