Interpress’ten yeni bir satın alma

Ajans, AVD Araştırma'nın bünyesindeki medya analiz departmanını satın aldı.

17.01.2014 - 10:00 | MediaCat

Ajans, AVD Araştırma'nın bünyesindeki medya analiz departmanını satın aldı.
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Medya analizleriyle daha anlamlı ve hedefe yönelik sonuçlar elde etmek için çalışmalara başlayan Interpress ilk adım olarak, dünya çapında 41 ülkede 120’den fazla üyesi bulunan Uluslararası İletişim Ölçme ve Değerlendirme Birliği (AMEC) üyesi olmuştu.

Başlayan bu yeni süreçte ajans ikinci adım olarak, 2010 yılında Türkiye’de üst düzey medya analiz çözümleri üretmek amacıyla kurulan AVD Araştırma’nın medya analiz departmanını bünyesine kattı. Interpress böylece, medya yansımalarının kurum itibar algısına etkisini ölçümleyeme yönelik AVD Araştırma‘nın geliştirdiği PResearch, Türkiye Kurumsal Algı Endeksi (TKAE) gibi medya analiz ürünlerini ve analiz metodolojilerini de ürün yelpazesine eklemiş oldu.

Medya analiz departmanının başına Ufuk Aydın getirildi

Interpress’teki medya analizlerinin yeni yapılanması sürecinde Ufuk Aydın analiz metodolojileri servisinin başına getirildi.

Interpress'ten yeni bir satın alma

Ufuk Aydın, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler lisans, Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama yüksek lisans mezunu. Pazar Araştırma şirketinde kurumsal itibar araştırmaları, kullanım ve tutum araştırmaları ile ürün/kavram/reklam testleri konularında çok sayıda araştırma projesinin yöneticiliğini yapmış olan Aydın, daha önce medya takip sektöründe araştırma direktörü sıfatıyla, müşteriye özel medya analiz metodolojilerinin üretilmesi ile raporlamaları konusunda da çalıştı.