Interpress yıldızı çocukları gazete okumaya çağırıyor

İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı, en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi ‘İstanbul’un Yıldızları / Stars Of Istanbul’ açıkhava sergisine Interpress’te dizayn ettiği yıldız ile katıldı

12.09.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı, en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi ‘İstanbul’un Yıldızları / Stars Of Istanbul’ açıkhava sergisine Interpress’te dizayn ettiği yıldız ile katıldı. Geleceğin büyükleri çocuklarımızın gazete okuma alışkanlığı kazanmasının önemine vurgu yapan Interpress yıldızı, Kanyon Alışveriş Merkezi önünde sergileniyor.

Unicef’in Türkiye’deki 60. hizmet yılı çalışmaları kapsamında, Unicef Türkiye Milli Komitesi ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen ve Interpress’in de katılımcı olarak yer aldığı ‘İstanbul’un Yıldızları / Stars Of Istanbul’un amacı, sanat aracılığıyla, ülkemizde 9-14 yaş arası okul dışı kalmış tüm çocukların hızlandırılmış eğitimle yaşıtlarının seviyesine getirilmesi için gerekli fonların yaratılmasına katkıda bulunmak. İstanbul yüzlerce yıldız ile donanacak, yıldızlar parlayacak ve her parlayan yıldız 100 çocuğu okutacak.

İstanbul’un Yıldızları / Stars Of Istanbul’ açıkhava sergisi, katılımcı firmalar ile pek çok sanatçı ve ünlü ismin ortak çalışması neticesinde oluşturuldu. Sergi, Eylül ayından itibaren 3 ay boyunca, İstanbul’un 6 büyük ilçesinde (Beyoğlu, Beşiktaş, Bakırköy, Kadıköy, Fatih, Şişli), Sabiha Gökçen – Atatürk Havalimanları, alışveriş merkezleri ve ana caddelerin çeşitli noktalarında boy gösterecek.