İnsan, toplum, kültür mirası sertifika programı başlıyor

'İnsan toplum kültür mirası' sertifika programı Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Felsefe, Edebiyat ve Güzel Sanatlar gibi bilimin ve sanatın en temel alanlarına yönelik altı modülden oluşuyor.

01.12.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve Bersay İletişim Enstitüsü’nün işbirliği ile hazırlanan ‘İnsan Toplum Kültür Mirası’ sertifika programı 7 Ocak Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde başlıyor.
 
Program; psikoloji, sosyoloji, tarih, felsefe, edebiyat ve güzel sanatlar gibi altı modülden oluşuyor.

Her alandan profesyonellere açık olan program, hızlı değişimlerin yaşandığı bugünün dünyasında, değişen bilgiye sahip olmayı ve güncellemeyi düşünen ama bunun için zaman bulamayan profesyoneller için fırsat olmayı hedefliyor.

Boğaziçi Üniversitesi ve Bersay İletişim Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı programın her bir modülü toplam yedi haftalık bir eğitimden oluşuyor. Eğitimci kadrosunun alanlarında yetkin akademisyenlerden oluştuğu her modülün sonunda katılımcılara ‘katılım belgesi’verilecek. Tüm modülleri tamamlayan katılımcılar ise ‘sertifika’ almaya hak kazanacak.

Toplam 42 saat ve yedi temel konu başlığından oluşan modüllerin içeriğinde yer alan dersler, her hafta Cumartesi günleri 10.00 –17.00 saatleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi salonlarında gerçekleşecek.