ING Bank hazinesi Çelik’e emanet

Türkiye’de büyüme hedefi olan ING Bank, Hazine İş Kolu’nu yönetmek için tecrübeli bankacı Bekir Erdal Çelik ile anlaştı.

14.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’de büyüme hedefi olan ING Bank, Hazine İş Kolu’nu yönetmek için tecrübeli bankacı Bekir Erdal Çelik ile anlaştı.

Türkiye’deki hedeflerini büyüten ING Bank, Hazine İş Kolu’nu Türkiye’de ve yurtdışında değerli finans kuruluşlarında görev almış olan Bekir Erdal Çetin’e emanet ediyor.

Bekir Erdal Çetin, Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak BDDK onay sürecinin tamamlanması sonrasında 11 Nisan 2011 tarihinde görevine başladı. Çetin, aynı zamanda İcra Komitesi Üyesi olarak görev alarak, ING Bank Türkiye CEO’suna ve fonksiyonel olarak Finansal Piyasalar Orta ve Doğu Avrupa Bölge’sine (Head of Financial Markets Central and Eastern Europe) karşı sorumlu olacak.

Bekir Erdal Çelik, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nü bitirerek, Webber College’ta İktisat Master’ı yaptı. Profesyonel iş yaşamına Finansbank’ta başlayan Erdal, sırasıyla Garanti Bankası, JP Morgan Chase Bank, Merrill Lynch London ve HMO Capital Advisors SA’da özel bankacılık, hazine, finansal piyasalar ve fon yönetimi alanlarında görev alarak başarılı işlere imza atmıştır.