İnfini İletişim Çözümleri’nden Siemens işbirliği ile yeni bir kitap

İnfini İletişim Çözümleri kurumlara özel yayıncılık projelerine bir yenisini daha ekledi...

03.04.2008 - 15:45 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İnfini İletişim Çözümleri kurumlara özel yayıncılık projelerine bir yenisini daha ekledi. Siemens Opera Yarışması’nın 10’uncu yılı kapsamında İnfini İletişim Çözümleri “Herkes İçin Opera” isimli bir kitap yayınladı.

Siemens’in şan öğrencilerine yeni açılımlar kazandırmak, evrensel bir sanat dalı olan operanın Batı’da ulaştığı noktayı kendi gözleriye görmeleri ve izlemelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Siemens Opera Yarışması 10’uncu yaşını kutluyor. Siemens bu kapsamda iki ayrı kitabın yayınlanmasına öncülük etti.

İnfini İletişim Çözümleri tarafından yayınlanan Herkes İçin Opera, güçlü ve köklü opera sanatını biraz daha iyi anlamak, tarihsel süreçte, toplumsal hareketlerin bu sanat dalı üzerindeki etkilerini hissedebilmek ve operanın gelişimini biraz daha yakın bir bakış açısıyla takip etmek isteyenler için hazırlanmış bir kitap. 240 sayfalık kitabın içerisinde ayrıca opera dinlemeye yeni başlayanlar ya da bu alanda kendini yetiştirmek isteyenler için bir dinleme listesi, ayrıca daha derinlemesine okuma yapmak isteyenler için de bir okuma listesi yer alıyor. Orijinal ismi “Opera for Everyone” olan ve Jean Grundy Fanelli tarafından kaleme alınan kitap, Milliyet gazetesi sanat yazarlarından Ufuk Çakmak tarafından Türkçeye çevrildi.

Opera alanında Türkçe kaynak eserlerin sayısının azlığı göz önünde bulundurularak hazırlanan Herkes İçin Opera, Siemens tarafından güzel sanat liselerine, konservatuvarlara, müzik okullarına ve kütüphanelere ücretsiz olarak dağıtılacak.

İnfini İletişim Çözümleri, aynı zamanda Siemens Opera Yarışması’nın 10 yılını anlatan 72 sayfalık bir de anı kitabı hazırladı.


Herkes İçin Opera

Yazar: Jean Grundy Fanelli
Yayıncı: İnfini İletişim Çözümleri
Türkçe yayına hazırlayan: Ufuk Çakmak
Sayfa: 240