İmalat sanayinde Hızlı Balık Eternity’nin

Rakiplerine göre hızlı düşünen ve değişen koşullara anında adapte olan firmalar başarılarını...

31.03.2008 - 16:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Rakiplerine göre hızlı düşünen ve değişen koşullara anında adapte olan firmalar başarılarını Hızlı Balık Ödülleri’yle süsledi.

Mutfak ürünlerine uyguladığı yapışmaz taban teknolojisi ile dünyada bir ilki başaran, inovatif çalışmalarıyla emaye mutfak eşyasını tüketicisinin gözde ürünü haline getiren Eternity, pişirme gruplarında fark yaratan teknolojisi ile imalat sanayi kategorisinde Hızlı Balık Ödülü’nün sahibi oldu.

Yarım asır önce cam süslemesiyle faaliyetlerine başlayan Güzeliş Porselen, bugün Eternity markalı mutfak ürünlerinde uyguladığı “nonstick” teknolojisiyle alanında fark yarattı. İnovasyon çalışmalarının meyvesini toplayan firma, son 3 yılda yüzde 168 oranında büyüdü.

Bugün saatte 2 bin adet üretim kapasitesi, 2200 ürün çeşidi ve 152 ayrı desende üretim yapan Eternity markasının yükselişinin ardında, doğru reklâm ve pazarlama kampanyaları da önemli bir yer tutuyor.

Sadece 2005- 2006 yılında yüzde 128 büyüyen Güzeliş Porselen, bunu takip eden 2006–2007 döneminde ise yüzde 40 oranında büyüme kaydetti. Kısa sürede cirosunu 66 milyon YTL’ ye taşıyan firma, 2008’de bu rakamı 100 milyon YTL’ ye taşıma hedefinde. Eternity Güzeliş Porselen Genel Müdürü Ahmet Ulusan’a ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Murat Başesgioğlu verdi.

Değişen piyasa koşullarına hızla adapte olmayı ve ürünlerini tüketicilerin beklentilerine göre yenilemeyi prensip edinen Eternity, bu çabalarının karşılığını 3 yıldır tüketici derneklerinden aldığı başarı ödülleri ile de tescilledi.

2007 yılında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Effie Reklâm Etkinliği ödülünü alarak, ürün özelliklerini ve kalite ile ilgili çıkışını reklam desteği ile de sonuçlandırdı.

Son olarak Hızlı Balık Ödülü’ne layık görülmekle, başarıda sürekliliğini tüm tüketicilere ve sektöre tekrar kanıtladı. Gelecek 10 yıl içinde Türk mutfaklarında olduğu kadar, dünya mutfaklarında da bugün bulunmuş olduğu konumdan çok daha yaygın ve belirgin şekilde yer alma hedefinde olan Eternity, tüketicisinden gelen olumlu önerilere ve eleştirilere anında cevap veren, sorunları çözen hizmet anlayışı ile Türk ve dünya mutfaklarında vazgeçilmez bir marka olacağının sinyallerini bugünden vermektedir.