İlk altı ayın en büyük ajansları kim?

Bileşim Medya’nın 2007 yılının ilk altı ayında yapılan tüm reklamlara ilişkin verileri üzerinden yapılan değerlendirmeye göre...

02.08.2007 - 14:43 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bileşim Medya’nın 2007 yılının ilk altı ayında yapılan tüm reklamlara ilişkin verileri üzerinden yapılan değerlendirmeye göre Türkiye’nin en büyük yaratıcı reklam ajansı Ogilvy & Mather.

MediaCat’in Ağustos sayısında yer alan ve dört mecrada (televizyon, radyo, gazete, dergi) yayımlanan reklamların süre ve sütun-santim rakamlarının tarife fiyatları üzerinden toplanmasıyla elde edilen listenin iki numarasında Pars McCann-Erickson, üç numarada ise Alametifarika yer alıyor.

Bu arada ilk 10’da yer alan tek bağımsız ajans da Alametifarika. Listenin ilk 10’unda bu üç ajans dışında sırasıyla Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi, Young & Rubicam/Reklamevi, Grey Worldwide, Manajans/JTW, Lowe, Medina Turgul DDB ve TBWA İstanbul yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük 150 ajansına ait listeyi, tek tek mecralara göre sıralamaları ve diğer ilginç ayrıntıları MediaCat’in Ağustos sayısında bulabilirsiniz.