İKSV Tiyatro Festivali perdelerini 18. kez açacak

Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda İKSV Tiyatro Festivali perdelerini 18. kez açacak

04.05.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor.

10 Mayıs–5 Haziran tarihleri arasında yurtdışından 5, Türkiye’den 40’a yakın tiyatro ve dans topluluğunun, 100’ü aşkın gösteriyle sahne alacağı 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nin bu yılki ana teması “Özgürlükler-Sorgulamalar” olarak belirlendi.

Bu kapsamda, insan haklarından göçe, savaştan şiddete insan yaşamını etkileyen konu ve olayların irdeleneceği İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl çok özel bir performansa da ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Kutluğ Ataman, İstanbul Tiyatro Festivali için ürettiği, “SILSEL, Türkiye’ye yazılmış mektuplar” adlı projesi kapsamında; Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda 7’den 70’e herkesi, hayalindeki gökyüzünü oluşturmaya davet edecek. Kutluğ Ataman’ın etkinliği 12 Mayıs–5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Tiyatro Festivali kentin 22 farklı mekânına yayılacak gösterilerin yanı sıra, uluslararası üne sahip tiyatro toplulukları ve dans gruplarının katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları, konferanslar ve sergilerle İstanbul’da tiyatroyla dolu bir ay yaşatacak.