IBM’den girişimciler için SmartCamp İstanbul yarışması

100. yılını kutlayan IBM, 2011’i aynı zamanda ‘Küresel Girişimciler Yılı’ olarak tanımlayan IBM girişimcilerinin yaşadıkları zorluklara yardımcı olmaya yönelik programlar sunuyor.

19.07.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

100. yılını kutlayan IBM, 2011’i aynı zamanda ‘Küresel Girişimciler Yılı’ olarak tanımlayan IBM girişimcilerinin yaşadıkları zorluklara yardımcı olmaya yönelik programlar sunuyor.

Bunun bir örneği de IBM Küresel Girişimcilik Programı kapsamındaki SmartCamp İstanbul yarışması. Program kapsamında değerlendirmeye alınmak isteyen, son beş yıl içinde kurulmuş olan ve dünyanın enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketler 31 Ağustos tarihine kadar www.ibm.comisvstartupsmartcamp sitesinden başvuru yaparak katılabiliyorlar.

Girişimcilik ve teknoloji konularında uzman kişiler tarafından yapılacak değerlendirmelerden sonra seçilecek beş şirket 5 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilecek ‘SmartCamp Istanbul’ finaline katılacak. Seçkin bir jüri karşısında yapılacak final sonrasında birinci olan şirket, “IBM Yılın Küresel Girişimcisi – İstanbul” olarak belirlenecek ve teknik destekten kapsamlı bir iş vizyonu oluşturulmasına kadar pek çok konuda IBM’den üç ay süreyle yararlanmaya hak kazanacak. Ayrıca, Türkiye birincisi şirket, Ocak 2012’de “IBM Yılın Küresel Girişimcisi – Dünya’” ödülünün seçileceği SmartCamp Dünya finaline katılmak üzere de davet edilecek.

IBM Küresel Girişimcilik Programı ve SmartCamp hakkında ayrıntılı bilgi almak ve Programa başvurmak için www.ibm.com/isv/startup , www.ibm.com/isv/startup/smartcamp, www.ibmsmartcamp.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.